Trečiadienis, 22 gegužės

5 ligos, nuo kurių apsaugos oro drėkintuvai

Komfortas namuose – vienas iš svarbiausių geros savijautos faktorių. Ypač tai aktualu, jei namie praleidžiama didžioji dali dienos ir nakties. Sausas oras – viena iš šiuolaikinių problemų, su kuria kovoti padeda įvairių modelių oro drėkintuvai. Kai kas gana skeptiškai žiūri į oro drėkintuvų įtaką mūsų organizmams ir savijautai, nors ir be reikalo. Galima pateikti mažiausiai 5 ligas ar net ligų grupes, kurių galima išvengti tinkamai drėkinant namus.

Oro drėkinimas nėra sudėtingas procesas, tad nedidelė investicija į kokybišką drėkinimo prietaisą gali užkirsti kelią kur kas didesnėms išlaidoms pavojingų ligų gydymui.

Kvėpavimo takų ligos

Jei kambario drėgmė sumažėja iki 40 proc. ir mažiau, į mūsų plaučius patenka per sausas oras ir džiovina gleivinę. Tada gali kilti kai kurios lėtinės kvėpavimo takų ligos. Dažniausiai pasitaikančios ligos yra astma ir bronchitas. Abiejų ligų gydymas yra medicininis, antibiotikais ir kitais preparatais, kurie kainuoja tikrai nemažai. Ypač pavojinga vaikams ir kūdikiams, kuriems drėgnas oras yra būtinas.

Alergijos

Kai oras patalpoje yra sausas, organizmo kova su įvairiomis bakterijomis susilpnėja, todėl jautresni žmonės labai greitai gali pasigauti infekciją. Sausas oras labai silpnina ir imuninę sistemą, todėl visas organizmas darosi nebeatsparus visoms įmanomoms ligoms. Oro drėkintuvai paprastai leidžia ne tik drėgnesnį orą, bet ir teigiamus jonus, kurie prisitvirtina prie įvairių dulkelių (jos yra vienos iš dažniausių alergijos sukėlėjų) ir neleidžia joms taip laisvai pakilti į orą ir patekti į kvėpavimo takus.

Akių ligos

Negaudamos pakankamai drėgmės iš oro, akys labai kenčia. Sausėja akių gleivinė, todėl akis tampa jautresnė šviesai. Dirbant kompiuteriu akys pradeda skaudėti. Taip pat sausas oras kenkia ir jautriai paakių odai. Atsiranda poreikis pirkti akių lašus ir nuolatos juos lašinti, net jei iki tol akys nebuvo tokios jautrios. Paburkusiai paakių odai maskuoti naudojama daugiau nenatūralios kosmetikos, kuri taip pat gali pakenkti.

Stresas

Psichinė sveikata yra labai svarbi kiekvienam žmogui. Nuo sauso oro ir neigiamų jonų žmogus jaučiasi irzlus, neramus, sunkiau pailsi. Tokiu būdu sausas oras yra tiesiogiai atsakingas už miego sutrikimus, nerimą, o gal net ir depresiją. Šie psichiniai sutrikimai yra sunkiai gydomi. Sprendimas paprastas – užtikrinti daugiau teigiamų jonų patalpoje. Tai gali atlikti beveik kiekvienas šiuolaikiškas oro drėkintuvas.

Odos ligos

Esant sausam orui, mūsų oda džiūsta, raukšlėjasi, nes sausas oras mažina jos apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Odoje trūkstant skysčių, suprastėja kraujotaka, medžiagų apykaita. Gali atsirasti įvairių melanomų ir kitų nepageidaujamų odos darinių, kurios baigtis gali rimtomis ligomis. Odos priežiūrai galima skirti daugiau dėmesio naudojant drėkinamuosius kremus ir kitas gydomąsias priemones, tačiau tinkamos drėgmės užtikrinimas patalpoje gali ligų riziką sumažinti labai ženkliai.

Ar tikrai apsimoka taupyti oro drėkinimo įrenginių sąskaita, kai gresia tokios rimtos ligos ir susirgimai, o po to dar sunkesnis jų gydymas?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *