Trečiadienis, 22 gegužės

Automobilio remontas garaže ir autoservise

automobilių remontasLietuvos keliais rieda daugiau nei 1 milijonas automobilių, iš kurių didžioji dalis – senesni nei 10 metų. Taigi automobilio remontas yra natūralus dalykas beveik milijonui vairuotojų. Ar visada tai galvos skausmas.

Automobilių Lietuvoje yra daug. Gal net per daug, nes statistikos duomenys rodo, kad Lietuvoje važinėja apie milijoną automobilių. Didžioji dalis automobilių yra senesni nei 10 metų. Lietuvos automobilių amžiaus vidurkis – 15 metų. Tokia mašina tikrai jau atgyvenusi savo amželį, tad automobilio remontas yra natūralus dalykas kas pusmetį, o kartais ir dar dažniau.

Automobilio remontas – kas metai

Bent vieną kartą metuose turi būti atliekamas kapitalinis automobilio remontas. Tai tikrai negalioja 5 metų senumo mašinoms, kurios genda gana retai. Dažniausia problema – važiuoklė, stabdžių sistemos gedimai, pavarų dėžė, retkarčiais variklis – kuro padavimas, užsivedimas, elektros prietaisai. Bent kartą per metus keičiami tepalai, kurie paprastai keičiami kas 10-20 tūkstančių kilometrų. Kartu su tepalais – oro filtrai, variklio dirželiai. Būtina nuolatos stebėti kondicionieriaus darbą, jei freonas išteka, būtina nuolatos jį papildyti. Kas pora metų gali prakiurti duslintuvas, parūdėti valytuvų sraigteliai. Gedimai senesnes mašinas persekioja nuolatos, todėl automobilio remontas tampa kiekvienų metų rutina.

Automobilio remontas nuosavame garaže

Automobilio remontas gali būti atliekamas savame garaže, jei tik yra noro ir šiek tiek žinių apie automobilio sandarą. Kai kuriems darbams atlikti būtina kompiuterinė technika, tad nori nenori tenka ratus suvedinėti arba derinti važiuoklę pas profesionalius mechanikus. Garažas yra dalis mėgstamo užsiėmimo – remontuoti mechanizmus, tad jame praleidžiama daug malonaus laiko. Taip pat reikalauja nemažai investicijų į kokybiškus įrankius ir pagalbinius dalykus. Garažas gali tapti ir nesantaikos šeimoje priežastimi, jei mėgstamas užsiėmimas nebus kontroliuojamas. Ne visi turi savo garažą, tad savo hobiu gali užsiimti tik pas draugus.

Automobilio remontas autoservise

Automobilio remontas kokybiškiau atliekamas automobilių servise. Autoserviso darbuotojai yra patyrę profesionalai, nes automobilius remontuoja kiekvieną dieną. Nepaisant to skirtingų automobilių servisų darbo kokybė yra skirtinga. Kaip ir įkainiai. Vienur paslaugos yra brangios bet kokybiškos, kitur – pigios, bet atmestinos. Labai daug vairuotojų keletą metų bando surasti tą aukso vidurį – kainos ir kokybės santykį. Automobilių remontas autoservise tampa tokie pat ištikimybės santykiais grįsti gyvenimo pagalbininkai kaip dantistas, ginekologinis kabinetas moterims, kirpėjas, veterinaras naminiams augintiniams. Buvimas pastoviu klientu reiškia ne tik patikimą automobilio sutvarkymą, bet kartais ir mažesnes kainas kaip pastoviam klientui.

Profesionalus automobilio remontas salonuose

Pats profesionaliausias automobilio remontas yra atliekamas gamintojo autorizuotose automobilių salonų techniniuose servisuose, kur dirbama tik su originaliomis ir kokybiškomis detalėmis, aukštus standartus atitinkančiais įrankiais ir mechanizmais. Visi mechanikai nuolatos tobulina savo žinias ir sugebėjimus kursuose Lietuvoje ir užsienyje, jie gali pasigirti gamintojo suteiktais sertifikatais ir licencijomis. Tokiuose techniniuose centruose dažniausiai atliekamas naujų ir iki 10 metų senumo automobilių remontas, kuris ir kainuoja daug brangiau, negu remontuotis savo transporto priemonę garaže. Suremontuotam automobiliui dažnai dar suteikiama ir garantija, todėl tokius autoservisus renkasi žmonės, kuriems automobilis reikalingas darbui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *