Sekmadienis, 21 balandžio

Indėlio sąskaita: ką svarbu žinoti

Indėliai yra bankų ir kredito unijų siūlomas finansinis produktas, leidžiantis fiziniams asmenims įnešti ir išimti lėšas, uždirbti palūkanas ir valdyti savo pinigus. Čia rasite viską, ką reikia žinoti apie indėlių sąskaitas:

 1. Indėlių sąskaitų tipai: Indėlių sąskaitos: yra keletas vartotojams prieinamų indėlių sąskaitų tipų, kurių kiekvienas pasižymi savitomis savybėmis ir privalumais. Dažniausiai pasitaikantys tipai yra šie:
  • Taupomosios sąskaitos: Indėlių taupomosios sąskaitos: skirtos pinigams saugoti, kad juos būtų galima panaudoti ateityje, o už likutį būtų galima uždirbti palūkanas.
  • Čekių sąskaitos: Sąskaitos: naudojamos kasdienėms operacijoms, tokioms kaip sąskaitų apmokėjimas, pirkiniai ir grynųjų pinigų išėmimas.
  • Indėlių sertifikatai (CD): Terminuotųjų indėlių sąskaitos: terminuotųjų indėlių sąskaitos, kuriose siūlomos didesnės palūkanų normos mainais už lėšų fiksavimą tam tikram laikotarpiui.
  • Pinigų rinkos sąskaitos: Pinigų rinkos sąskaitos: taupomosios ir atsiskaitomosios sąskaitos, kuriose derinamos taupymo ir atsiskaitomosios sąskaitos savybės, todėl siūlomos didesnės palūkanų normos, bet kartu suteikiama galimybė naudotis lėšomis.
 2. Savybės ir privalumai: Indėlių sąskaitos turi įvairių funkcijų ir privalumų, pvz:
  • Saugumas: Lėšos, laikomos indėlių sąskaitose, paprastai yra apdraustos Federalinės indėlių draudimo korporacijos (FDIC) arba Nacionalinės kredito unijų administracijos (NCUA), todėl yra apsaugotos nuo bankų bankroto.
  • Likvidumas: Indėlių sąskaitos suteikia lengvą prieigą prie lėšų, todėl sąskaitų turėtojai gali prireikus išsigryninti pinigus be jokių baudų ar apribojimų.
  • Palūkanų pajamos: Daugelis indėlių sąskaitų uždirba palūkanas už lėšų likutį, todėl sąskaitų turėtojai laikui bėgant gali padidinti savo santaupas.
  • Patogumas: Indėlių sąskaitos turi tokias funkcijas kaip internetinė bankininkystė, mobilioji bankininkystė ir prieiga prie bankomatų, todėl lengva valdyti pinigus ir atlikti operacijas iš bet kurios vietos.
 3. Indėlių sąskaitos atidarymas: Norėdami atidaryti indėlio sąskaitą, asmenys paprastai turi apsilankyti banko skyriuje arba pateikti paraišką internetu. Pareiškėjams gali tekti pateikti asmeninę informaciją, pavyzdžiui, vardą, pavardę, adresą, socialinio draudimo numerį ir asmens tapatybės dokumentus. Norint atidaryti kai kurias sąskaitas, gali reikėti įnešti pradinį įnašą.
 4. Indėlio sąskaitos valdymas: Atidarius indėlio sąskaitą, indėlių sąskaitų turėtojai gali ją tvarkyti internetu, naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis arba lankydamiesi banko skyriuose. Jie gali įnešti pinigus, atsiimti grynųjų pinigų, pervesti lėšas, tikrinti likučius ir stebėti sąskaitos veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *