Sekmadienis, 16 birželio

Kaip veikia šildymo sistema oras vanduo?

Paskutiniu metu toks šildymo įrenginys tampa vis populiaresnis, kadangi jis pasižymi išskirtiniu veikimo principu. Ir šildymui yra naudojamas aplinkos oras, nuo kurio sušyla ir vanduo. Ir nors tai gana sudėtingas įrenginys, tačiau patį principą suprasti galima labai paprastai. Yra imamas iš aplinkos oras, kuris pašildomas ir tuomet panaudojamas tiesioginiai šildymo funkcijai. Tačiau išskirtinumas yra tame, jog šis iš aplinkos atkeliaujantis oro srautas prieš tai dar netiesiogiai susitinka su iš sistemos pašalinamu oru. Ir tarp šių dviejų srautų vyksta šilumos mainai. Todėl sugeneruota šiluma visuomet išlieka sistemoje ir nėra pašalinama į aplinką. Tas ir lemia šildymo sistemos oras vanduo ekonomiškumą.

Ar tikrai galima sutaupyti?

Daugeliui tikrai nebus naujiena, jog šildymo sistema oras vanduo yra laikoma vienu iš ekonomiškiausių pasirinkimų. Aišku, technologija yra pakankamai nauja, nors mūsų šalyje ji jau naudojama ne vienerius metus. Todėl galima objektyviai įvertinti tikrąją situaciją ir realias išlaidas, kurių reikia šildymui. Kadangi tam naudojama vien tik elektros energija. Ir didžiąją šaltojo metų laiko dalį išlaidos bus tikrai nedidelės. Aišku, esant itin žemai temperatūrai toks įrenginys sunaudos žymiai daugiau energijos. Tačiau tokių dienų pasitaiko tikrai nedaug. Todėl bendrai galima drąsiai sakyti, jog šis variantas nepareikalaus didesnių išlaidų ir tikrai pavyks sutaupyti. Ypač lyginant su kitais šildymo įrenginiais ir jų eksploatacijos kaina.

Kokios priežiūros reikalauja tokie įrenginiai?

Nereikės rūpintis praktiškai niekuo, kadangi šildymo sistema oras vanduo veikia automatiškai. Tereikia nustatyti norimą temperatūrą bei kitus parametrus ir viskas, daugiau apie nieką galvoti nereikės. Kadangi modernūs įrenginiai turi daugybę funkcijų, kurios garantuoja nepriekaištingą jų veikimą be papildomo įsikišimo. Žinoma, bėgant metams gali tekti pakeisti vieną ar kitą besidėvinčią dalį, tačiau šie darbai tikrai nebus sudėtingi. Todėl dėl to nerimauti nevertėtų. Ir tai yra dar vienas tokios sistemos pranašumas, kuriuo pasigirti gali tikrai ne visi šildymui naudojami gaminiai, kurių yra pakankamai nemažai. Tačiau kitiems reikia skirti žymiai daugiau dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *