Sekmadienis, 16 birželio

Karmėlavos oro uostas nr. 2 Lietuvoje

lektuvas

Lietuvoje keleiviai skraidinami iš 3 oro uostų Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Tokia yra oficiali informacija, tačiau niekas nesusimąsto, kad oro uostai paprastai būna ne minimų miestų teritorijose. Tai ir tarptautinė praktika, nes daug Europos oro uostų yra ne pačiuose miestuose, o mažesniuose miesteliuose keliolika kilometrų už miesto ribų. Pavyzdžiui Skipholio oro uostas. Tai vienas didžiausių Europoje oro uostų, iš kurio skraidoma į daugybę pasaulio šalių. Skipholio oro uostas yra labai užimtas – kas 30 sekundžių ten kyla ir leidžiasi lėktuvai. Į vieną iš daugybės pakilimo takų lėktuvai važiuoja keliolika minučių, tada stovi eilėje… Tai kas čia per oro uostas, kur jis yra? Kalba eina apie Amsterdamo oro uostą.

Lietuvoje panašiai yra nutikę su vienu oro uostu. Karmėlavos oro uostas yra 15 kilometrų nuo Kauno. Nors Karmėlava yra atskiras miestelis, Kaunui jis nepriklauso, o oficialiai yra Kauno rajono savivaldybėje, jame esantis Karmėlavos oro uostas vadinamas Kauno oro uostu. Gal taip ir geriau, nes užsieniečiui atsiminti Karmėlavos vardą yra tikrai sudėtinga. Kaunas tuo tarpu yra kur kas patogesnis vardas. Oro uostas yra vartai į Lietuvos turizmo rinką, tad šioje vietoje reiktų šiek tiek į šoną nustumti tautines ambicijas. Gal karmėlaviškiams ir skaudu, kad jų kaimynystėje esantis oro uostas daro juos neoficialiais kauniečiais, tačiau tokį pavadinimą Karmėlavos oro uostas (tarptautinis sutrumpinimas – KUN) gavo gana seniai. Oro uostą valdanti VĮ „KAUNO AEROUOSTAS” buvusiu kariniu ir krovininiu oro uostu rūpinasi jau 20 metų ir per tą laiką pasiekė tikrai neblogų rezultatų. oro uostas skraidino apie 800 000 keleivių 2010 metais, jame veikia 2 oro linijos, viena jų – pigių kaštų bendrovė Ryanair, dėl kurios kainų politikos pasikeitė Lietuvos keliautojų keliavimo įgūdžiai. Ši bendrovė turi pastačiusi Kauno oro uoste lėktuvų terminalą, kas reiškia, kad lėktuvai čia saugojami nakčiai, kai neskraido, valomi, tvarkomi. Pilotai ir stiuardesės gyvena Lietuvoje. Skrydžių bazė yra viena iš Rytų Europos skrydžių bazių, iš kurios gerai kontroliuoti į Rytus vykdomus skrydžius.

Karmėlavos oro uostas sutiko nemažai garsių svečių. Jame nusileido popiežiaus Jono Pauliaus lėktuvas, Europos čempionato auksą Švedijoje iškovoję krepšininkai buvo sutikti kaip nacionaliniai didvyre būtent šio oro uosto laukiamajame… aerouostas turi 2 pakilimo ir nusileidimo takus, iš jo vykdomi skrydžiai į daugiau nei 20 Europos oro uostų.

Vilniaus oro uostas yra pagrįstai vadinamas Vilniaus, nes įsikūręs netoli miesto centro. Palangos oro uostas yra tarp Klaipėdos ir Palangos kelio šalia mažo kaimelio, kurio pavadinimo niekas dorai net nežino, išskyrus vietinius gyventojus. Panašaus likimo oro uostas yra Zoknių oro uostas, kuris dar vadinamas Šiaulių oro uostu (tai karinis oro uostas, kuriame keleiviai neskraidinami reguliariais tarptautiniais maršrutais).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *