Trečiadienis, 22 gegužės

Netekus artimojo skubiai reikalingos laidojimo paslaugos Vilniuje

Kiekvienam asmeniui yra labai sunku susitaikyti su mintimi, kad mirė artimasis – norima pagarbiai atsisveikinti su juo. Laidojimo paslaugos Vilniuje yra labai įvairios. Velionio kremavimas taip pat sparčiai populiarėjantis procesas visoje Lietuvoje. Jis atliekamas tuomet, jei tai buvo minėjęs pats velionis prieš mirtį. Kuomet deginamas kūnas, tokia procedūra kur kas mažiau skausmingesnė nei budėjimas prie kūno šarvojimo salėje.  Šiame straipsnyje apžvelgsime kokios yra paklausiausios laidojimo paslaugos Vilniuje. Atskleisime kada mūsų šalyje įteisintas kremavimas ir dėl kokių priežasčių žmonės jį renkasi. Trumpai papasakosime kaip vyksta šis procesas. Pasakysime kokie yra patys netikėčiausi būdai laikyti velionio pelenus tam tikrose užsienio šalyse, kurie tampa populiarūs ir Lietuvoje.

Paklausiausios laidojimo paslaugos Vilniuje – kokios jos?

 • Duobkasiai;
 • Karsto, gėlių nešikai;
 • Mirusiojo kūno paruošimas, balzamavimas;
 • Laidotuvių eigos organizavimas;
 • Mirusiojo kūno laikinas saugojimas;
 • Fotografo paslaugos;
 • Autobuso nuoma;
 • Gedulingų pietų organizavimas;
 • Laidojimo dokumentų, socialinių išmokų tvarkymas.

Kremavimas – kada jis įteisintas Lietuvoje ir dėl kokių priežasčių žmonės jį pasirenka?

 • Lietuvoje šis laidojimo būdas buvo įteisintas 1932 metais.  Po įteisinimo nemažai metų veikė krematoriumas Kauno medicinos universitete. Tačiau jį uždarius, naujas, modernus krematoriumas, kuris atitinka visus reikalavimus atidarytas tik 2011 metais.
 • Kremavimą žmonės renkasi dėl skirtingų priežasčių. Visų pirma tai paprasčiau nei įprastos laidotuvės. Visu procesu pasirūpina Jūsų pasirinkta laidojimo paslaugų įmonė. Be to, išlaidos daug mažesnės. Kai kurie žmonės neberengia iškilmingų atsisveikinimo ceremonijų. Kūnas tiesiog sudeginamas ir palaidojamas su urna arba urna pastatoma kolumbariume;
 • Kita pasirinkimo priežastis – ekologija. Tačiau toks laidojimo būdas ne tik ekologiškas, bet dažnai ir ekonomiškas. Šiais laikais artimieji išsibarstę po visą pasaulį, todėl kapines aplankyti gali labai retai. Palaidojus įprastai, kapas dažnai reikalauja priežiūros. Tuo tarpu urna kolumbariume nereikalaus jokios papildomos priežiūros. Nereikia statyti paminklų, sodinti gėlių, pasirūpinti juodžemiu.

Patys netikėčiausi būdai laikyti velionio pelenus tam tikrose užsienio šalyse – jie tampa populiarūs ir Lietuvoje

Pelenai yra laikomi žvakidėse, papuošaluose, kai kas iš pelenų net gi pasigamina deimantus. Šiuos neįprastus velionio pelenų laikymo būdus naudoja amerikiečiai, britai, kolumbiečiai bei ispanai.

Kaip vyksta kremavimo procesas?

Pats kremavimas yra visiškas palaikų sudeginimas. Lieka tik pelenai. Lietuvos krematoriume palaikai deginami specialiame mediniame karste. Karstas su kūnu yra sudeginamas kremavimo krosnyje, kurios temperatūra įkaista iki 800 laipsnių.

Apibendrinant, galima teigti, jog  artimojo laidojimas ypatingos stiprybės reikalaujantis procesas. Tad įvairios laidojimo paslaugos reikalingos kiekvienam. O sparčiai populiarėjantis kremavimas dažniausiai vykdomas atsižvelgus į velionio norą būti po mirties sudegintam.  Jums tereikia kreiptis į šias paslaugas teikiančias įmones. Palikite su laidojimu susijusius rūpesčius profesionalams ir nesukite dėl to galvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *