Sekmadienis, 16 birželio

Pašarai augintiniams: ką svarbu žinoti

Pašarai augintiniams iš dimedium.lt atlieka labai svarbų vaidmenį užtikrinant mūsų pūkuotų draugų sveikatą ir gerovę. Rinkoje siūloma daugybė variantų – nuo sausų granulių iki drėgno konservuoto maisto ir specializuotų dietų, todėl išsirinkti tinkamą gyvūnų augintinių ėdalą gali būti nelengva.

1. Mitybos balansas: Kaip ir žmonėms, naminiams gyvūnams reikia subalansuotos mitybos, kad jie gerai jaustųsi. Gerai paruoštame gyvūnų pašare turėtų būti tinkamos proporcijos pagrindinių maistinių medžiagų, įskaitant baltymus, angliavandenius, riebalus, vitaminus ir mineralus. Ieškokite gyvūnų augintinių ėdalo, atitinkančio autoritetingų organizacijų, pavyzdžiui, Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacijos (AAFCO), nustatytus standartus, kad užtikrintumėte mitybos tinkamumą.

2. Atsižvelkite į augintinio gyvenimo etapą: Augintinių mitybos poreikiai įvairiais gyvenimo etapais skiriasi: nuo šuniukų ir kačiukų iki suaugusių šunų ir kačių bei vyresnio amžiaus augintinių. Rinkitės ėdalą augintiniams, specialiai sukurtą atsižvelgiant į jūsų augintinio gyvenimo etapo reikalavimus, atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip augimas, aktyvumo lygis ir su amžiumi susijusios sveikatos problemos.

3. Sudedamųjų dalių kokybė: Patikrinkite sudedamųjų dalių sąrašą augintinių ėdalo etiketėse, kad įsitikintumėte, jog naudojamos aukštos kokybės ir sveikos sudedamosios dalys. Ieškokite atpažįstamų baltymų šaltinių (pvz., vištienos, jautienos ar žuvies), neskaldytų grūdų, vaisių ir daržovių. Venkite gyvūnų augintinių maisto, kuriame yra dirbtinių priedų, užpildų ar per daug konservantų.

4. Specialūs mitybos poreikiai: Kai kurie augintiniai gali turėti specialių mitybos reikalavimų dėl alergijų, jautrumo ar sveikatos sutrikimų. Apsvarstykite galimybę rinktis specializuotas dietas, pritaikytas šiems poreikiams tenkinti, pavyzdžiui, dietas be grūdų, su ribotu kiekiu sudedamųjų dalių arba hipoalerginius receptus. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kad nustatytumėte tinkamiausią dietą pagal individualius jūsų augintinio poreikius.

5. Įvairovė ir kaita: Maistas augintiniams gali būti įvairių tekstūrų, skonių ir formų, todėl jis gali padėti išvengti mitybos monotonijos ir užtikrinti mitybos įvairovę. Apsvarstykite galimybę kaitalioti įvairių rūšių ėdalą, įskaitant sausus granules, drėgnus konservus ir šviežią ar žalią maistą, kad užtikrintumėte visavertę mitybą ir išlaikytumėte valgymo laiką įdomų jūsų augintiniui.

6. Porcijų kontrolė ir stebėjimas: Norint užkirsti kelią augintinių nutukimui ir palaikyti sveiką svorį, labai svarbu tinkamai kontroliuoti porcijas. Laikykitės augintinių ėdalo gamintojo pateiktų šėrimo rekomendacijų ir reguliariai stebėkite savo augintinio kūno būklę. Prireikus koreguokite porcijų dydį, atsižvelgdami į augintinio aktyvumo lygį, medžiagų apykaitą ir bendrą sveikatos būklę.

Daugiau: https://www.dimedium.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *