Pirmadienis, 22 liepos

Šienapjovių pasirinkimo ypatumai

šienapjovės

Žaliojo pašaro ruošimas – labai svarbus momentas žemės ūkio darbuose. Tuo dera pasirūpinti atsakingai ir pašaro turėti šiek tiek daugiau nei numanoma, kiek jo prireiks. Atsarga, kaip sakoma, gėdos nedaro. Šiandien šiuos darbus atlikti visai nesudėtinga net ir gana didelius ūkius turintiems ūkininkams ar žemės ūkio įmonėms. Tereikia pasirūpinti tinkama technika. Šiuo atveju – šienapjove.

Rinkitės šienapjovę pagal ūkio dydį

Šienapjovė – išties nepigus padargas, todėl jį rinktis reikia neskubant ir atsakingai viską pasvėrus. Neskubėdami įvertinkite, kiek hektarų žolės teks nupjauti per sezoną. Mažiems bei vidutiniams ūkiams labiausiai tiks pakabinamos arba prikabinamos nedidelio pločio šienapjovės. Jos pasižymi manevringumu ir galimybe pritaikyti mažesniems traktoriams. Tai išties būtų ekonomiškas sprendimas.

Jeigu tenka apdoroti keliasdešimt ar net virš šimto hektarų, tuomet racionaliausias pasirinkimas – platus šienapjovių junginys, susidedantis iš priekinės ir galinės šienapjovių. Tai užtikrins kokybišką ir greitą žolės pjovimą.

Galimi šienapjovių tipai

Pasidomėjus, kokias šienapjoves galima įsigyti šiandieninėje Lietuvos rinkoje, išskyrėme tokius tipus:

  • Priekinės diskinės šienapjovės;
  • Prikabinamos šienapjovės;
  • Pakabinamos šoninės diskinės šienapjovės.

Nemažą įtaką žalio pašaro paruošimo procese turi ir dažnai naudojami ruloniniai presai. Kam gi reikalingi šie įrenginiai? O gi jie surenka, presuoja ir suvynioja pašarą bei surenka nereikalingas liekanas. Ruloniniai presai leidžia per gana trumpą laiko tarpą atlikti gana daug labai svarbių darbų.

Kuo daugiau informacijos – tuo geriau

Rinkdamiesi šienapjovę nenumokite ranką į du dalykus – gamintoją ir kitų vartotojų atsiliepimus. Tokia technika perkama ne vieneriems metams, todėl gamintojo patikimumas turėtų būti gana svarbus kriterijus. Įvertinkite, kiek dėmesio skiriama atskiroms techninėms detalėms. Svarbiausios mašinos dalys turi turėti atskirą serijinį numerį. Jis užtikrina tų detalių kokybę ir individualų testavimą.

Kitų ūkininkų atsiliepimai gali padėti lengviau atsirinkti tikrai kokybišką produktą. Konsultacijos su kelių gamintojų atstovais taip pat gali duoti gerų rezultatų. Išsakykite jiems savo poreikius bei galimybes ir tikrai sulauksite profesionalios konsultacijos.

Galiausiai palyginkite įvairių gamintojų suteikiamos garantijos trukmę. Tai toks tarsi parodomas gamintojo pasitikėjimas savo produktu. Kuo garantija ilgesnė, tuo didesnė galimybė, jog šienapjovė išties nepriekaištinga ir kokybiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *