Trečiadienis, 8 gegužės

Kada kreiptis į veterinarijos gydytoją dėl šuns sveikatos būklės?

Būdami budrūs ir atsakingi šunų šeimininkai turite ne tik suteikti meilę ir dėmesį, bet ir išmanyti savo šuns sveikatos poreikius. Norint užtikrinti šuns gerovę, labai svarbu atpažinti požymius, dėl kurių būtina nedelsiant susisiekti su veterinaru ir apsilankyti veterinarijos klinikoje. Todėl pateiksime jums daug naudingos informacijos apie tai, kada turėtumėte kreiptis į veterinarijos gydytoją, ir užtikrinti, kad jūsų kailiniai draugai gyventų laimingą ir sveiką gyvenimą.

Įprastiniai patikrinimai

Reguliarūs veterinariniai patikrinimai yra profilaktinės priežiūros pagrindas. Kasmetiniai sveikatingumo patikrinimai leidžia veterinarijos gydytojams įvertinti bendrą šuns sveikatą, anksti nustatyti galimas problemas ir nustatyti atskaitos tašką būsimiems palyginimams. Šuniukams ir vyresniems šunims gali prireikti dažnesnių apsilankymų, kad būtų atsižvelgta į specifinius gyvenimo etapo poreikius.

Maitinimosi įpročių pokyčiai

Staigus šuns mitybos įpročių pasikeitimas, pavyzdžiui, apetito praradimas, padidėjęs ar sumažėjęs vandens suvartojimas arba sunkumai ryjant, gali rodyti pagrindines sveikatos problemas. Nuolatiniai virškinimo trakto sutrikimai arba atsisakymas ėsti ilgiau nei 24 valandas turėtų paskatinti apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

Nepaaiškinamas svorio kritimas arba didėjimas

(staigus svorio kritimas ar nepaaiškinamas svorio padidėjimas) gali rodyti įvairias sveikatos problemas. Šie pokyčiai gali atsirasti dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, mitybos disbalanso ar pagrindinių ligų, todėl būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Vangumas ir sumažėjęs aktyvumas

Šunys iš prigimties yra aktyvūs gyvūnai, todėl staiga sumažėjęs energijos lygis ar entuziazmas užsiimti veikla gali reikšti pagrindinę problemą. Letargija, nenoras žaisti ar sunkumas atsistoti gali būti skausmo, ligos ar diskomforto požymiai.

Nuolatinis vėmimas ar viduriavimas

Tačiau nuolatinis vėmimas ar viduriavimas gali rodyti rimtesnes problemas, pavyzdžiui, infekcijas, mitybos problemas ar virškinamojo trakto sutrikimus. Jei šie simptomai tęsiasi ilgiau nei 24 valandas, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Kvėpavimo problemos

Kvėpavimo sutrikimai: sunkus kvėpavimas, nuolatinis kosulys, švokštimas ar bet kokie kvėpavimo sutrikimų požymiai. Kvėpavimo problemos gali būti įvairios – nuo alergijos iki infekcijų ar sunkesnių būklių, pavyzdžiui, širdies ar plaučių ligų.

Šlapinimosi ar tuštinimosi pokyčiai

Bet kokie pastebimi šuns šlapinimosi ar tuštinimosi įpročių pokyčiai, pvz., šlapimo ar išmatų priplūdimas, kraujo atsiradimas šlapime ar išmatose arba dažnumas, gali rodyti šlapimo takų infekcijas, virškinamojo trakto problemas ar kitas sveikatos problemas, dėl kurių reikia veterinarinės pagalbos.

Elgesio pokyčiai

Šunys bendrauja elgsena, o dideli jos pokyčiai gali reikšti sveikatos problemą. Reikėtų ištirti agresiją, pernelyg didelį nerimą, depresiją ar staigius socialinio elgesio pokyčius, nes jie gali būti susiję su fiziniu diskomfortu ar liga.

Dantų problemos

Burnos sveikata yra neatsiejama nuo bendros gerovės. Dantų problemų požymiai, įskaitant blogą burnos kvapą, patinusias dantenas, kramtymo sunkumus ar nenorą ėsti, turėtų paskatinti apsilankyti pas veterinarijos gydytoją. Negydomos dantų problemos gali sukelti sistemines sveikatos problemas.

Odos ir kailio anomalijos

Šuns odos ir kailio pokyčiai, tokie kaip nuolatinis niežėjimas, plaukų slinkimas, bėrimai ar gumbai, gali rodyti alergiją, infekcijas ar pagrindines odos ligas. Reguliariai atliekami kirpimo seansai suteikia galimybę stebėti šuns odos sveikatą.

Šlubčiojimas arba apsunkęs judėjimas

Šlubčiojimas, sustingimas ar sunkumas atsistoti gali reikšti raumenų ir kaulų sistemos problemas, artritą ar sąnarių sutrikimus. Šie požymiai gali tapti akivaizdesni šunims senstant, tačiau bet kokius staigius ar didelius pokyčius turėtų įvertinti veterinarijos gydytojas.

Neatidėliotini atvejai

Tam tikri simptomai reikalauja neatidėliotinos pagalbos. Tai traumos, toksinių medžiagų patekimas į organizmą, traukuliai, kvėpavimo sutrikimai arba bet kokia situacija, kai šuns gyvybei gresia tiesioginis pavojus. Neatidėliotinais atvejais nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją arba skubios pagalbos veterinarijos kliniką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *