Ketvirtadienis, 25 balandžio

Kaip padėti katei lengviau apsiprasti naujuose namuose

Nors kiekviena katė prie naujų namų pripranta per skirtingą laiką ir jūs negalite priversti jos apsiprasti greičiau nei ji iš tikrųjų yra tam pasiruošusi, visuomet galite imtis tam tikrų priemonių, kad visą šį procesą palengvintumėte. Todėl jei ką tik jūsų namus papildė naujas gyventojas ir norite padėti savo katei greičiau priprasti prie naujos aplinkos, pasidalinsime su jumis keliais naudingais patarimais.

Paruoškite katei skirtą kambarį

Nors svarbu savo katei suteikti galimybę laisvai tyrinėti visus namus, pradžioje turėtumėte pasirūpinti, kad ji turėtų jai skirtą kambarį. Pirmosiomis dienomis pernelyg didelės ir atviros erdvės gali kelti jūsų katei papildomą stresą ir įtampą. Todėl pasirinkite kambarį, kuriame ji pradėtų apsiprasti.

Jūsų pasirinktame kambaryje, kuriame pradžioje laiką leis jūsų naujoji katė, turėtų būti kačių tualetas, maisto ir vandens dubenėliai, kačių draskyklė, keletas žaislų ir patogus bei jūsų katės dydį atitinkantis guolis (platų guolių katėms asortimentą rasite specializuotoje kačių prekių parduotuvėje – https://mycat.lt/product-category/guoliai-katems/).

Kambaryje neturėtų būti jokio triukšmo ar didelio judėjimo. Taip pat svarbu, kad katės tualetas būtų pastatytas viename kambario gale, o maisto ir vandens dubenėliai kitame, kadangi jūsų katė gali justi didžiulį stresą ir nenorėti ėsti bei lakti, jei jos maistas ir vanduo bus padėti šalia jos kraiko dėžutės. Vertėtų pasirūpinti, kad ji turėtų vietą, kurioje galėtų pasislėpti ir jaukiai bei saugiai jaustis – tam gali pasitarnauti ir uždaras guolis katei.

Išplėskite jos teritoriją

Kai matysite, kad jūsų katė jau apsiprato viename kambaryje, suteikite jai galimybę pažinti ir kitas namų erdves. Tokiu atveju kačių tualetą galite palikti ir toje pačioje vietoje, tačiau maisto ir vandens dubenėlius perkelkite į kitą namų vietą, kurioje jie bus nuolatos.

Žinoma, prieš leidžiant katei susipažinti su jūsų namais, turėtumėte įsitikinti, kad jie yra saugūs ir pritaikyti katei. Tam jums reikės skirti laiko ir patikrinti, ar aplinkui nėra jokių pavojingų medžiagų ir daiktų. Aštrūs daiktai, virvelės, lipni juosta ir panašūs daiktai jūsų katei turėtų būti nepasiekiami.

Stebėkite savo katės elgesį

Labai svarbu, kad atidžiai stebėtumėte savo katės elgesį. Jei matysite, kad leidus jai laisvai vaikščioti po visus namus, ji atrodo pernelyg įsitempusi ir baikšti, apsvarstykite galimybę sugrįžti į pradinę padėtį, apribojant jos teritoriją iki vieno kambario. Tik, žinoma, į tą pačią erdvę sugrąžinkite ir jos maistą bei vandenį. Bet kuriuo atveju, po keleto dienų jūsų katė turėtų jaustis apsipratusi. Tik niekuomet nepamirškite visu šiuo laikotarpiu jai skirti pakankamai dėmesio, su ja žaisti ir kartu palepinti skanėstais.

Pabaigai

Nors katės yra pakankamai savarankiški gyvūnai, vis dėlto jos yra labai jautrios gyvenimo pokyčiams. Jei katė pakeičia savo gyvenamąją aplinką, ji visuomet patiria stresą, nerimą ir įtampą, todėl turėtumėte padėti savo katei lengviau apsiprasti, sukuriant jai palankias sąlygas ir saugią aplinką.

Tam, kad jūsų naujuose namuose katė jaustųsi laimingesnė, būtinai praleiskite su ja kuo daugiau laiko, parodykite jai daugiau meilės ir šilumos bei užtikrinkite, kad jos aplinkoje nėra papildomų dirgiklių. Jei visu tuo tinkamai ir atsakingai pasirūpinsite, stebėdami savo katės elgesį galėsite lengviau suprasti, kaip katė jaučiasi naujoje aplinkoje ir kaip prie jos prisitaiko. Svarbiausia, jog savo katės neskubintumėte ir atsižvelgtumėte į jos individualius poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *