Šeštadienis, 20 balandžio

Probiotinė kosmetika jautrios veido odos priežiūrai

Šiandien kosmetika su probiotikais jautriai odai labai sparčiai skinasi kelią veido odos priežiūros priemonių rinkoje. Moksliniai tyrimai rodo, kad veido odos priežiūros priemonės su probiotikais gali reikšmingai padidinti odos priežiūros efektyvumą ir padėti atkurti jautrią, sausą bei pažeistą odą. Taigi, įdomu ir naudinga iš arčiau pažvelgti į probiotinės kosmetikos naudą jautriai odai.

Mūsų veido odos barjeras

Mūsų oda turi ypatingą ir subtilią ekosistemą, kurios pagrindas yra odos barjeras – išorinis odos sluoksnis, atliekantis labai svarbų vaidmenį užtikrinant tinkamą odos būklę. Pagrindinė mūsų veido odos barjero užduotis yra išlaikyti odos paviršių elastingą, stangrų ir lygų, padedant sulaikyti odoje esančią drėgmę ir apsaugant nuo blogųjų bakterijų bei dirgiklių.

Odos barjerą sudaro negyvos odos ląstelės, lipidai, natūralūs drėkinamieji faktoriai (NMF) ir gerosios bakterijos (probiotikai), vadinami odos mikrobiomu. Tuo tarpu būtent odos mikrobiomas yra pati pirmoji mūsų odos gynybinė linija, kuri padeda apsaugoti odą nuo patogenų, t.y. blogųjų bakterijų.

Jei odos barjeras yra stiprus, jis užtikrina, kad būtų tinkamai sureguliuota riebalų gamyba, oda išliktų optimaliai sudrėkinta ir būtų efektyviai saugoma nuo bakterijų ir laisvųjų radikalų daromos žalos. Tačiau odos barjerą gali pažeisti daug įvairių veiksnių, įskaitant ir šiurkščių odos priežiūros priemonių naudojimą, apsaugos nuo saulės kremo nenaudojimą, tam tikrus vartojamus vaistus, odai netinkamus odos priežiūros produktus, per didelį odos šveitimą, kuris sukelia odos mikroįtrūkimus, genetiką ir įvairias esamas odos ligas, pvz., egzemą. Kai mūsų veido odos barjeras būna pažeidžiamas, sutrinka visa ekosistema ir visi odos barjerą sudarantys elementai nebesugeba veikti išvien, todėl nebetenkama odai svarbių riebalų ir drėkinamųjų medžiagų.

Pažeistam odos barjerui nebepajėgiant sulaikyti drėgmės odoje ir nebegalint apsisaugoti nuo išorinių dirgiklių ir bakterijų, ji išsausėja, tampa įsitempusi, paraudusi, odos tonusas tampa šiurkštesnis, oda labiau pleiskanoja, niežti ir taip pat būna jautresnė. Be to, sutrikus gerųjų bakterijų pusiausvyrai, kartu padažnėja ir sustiprėja uždegiminės odos būklės, pvz., egzema ir rožinė.

Kaip atkurti pažeistą odos barjerą?

Jei jūsų veido oda visuomet yra jautri arba šiuo metu susiduriate su odos jautrumo ir sausumo paūmėjimu, kasdien puoselėjant savo veido odą turėtumėte daugiausiai dėmesio skirti odos barjero gydymui ir jos mikrobiomo pusiausvyros atkūrimui.

Probiotinės priemonės jautriai veido odai

Gydant odos barjerą ir mikrobiomą, labai veiksmingai gelbsti probiotinės priemonės jautriai veido odai. Kai gerosios bakterijos patenka į mūsų odos mikrobiomą, jos padeda daug efektyviau sunaikinti blogąsias bakterijas (patogenus) ir sustiprinti odos mikroflorą. Tokiu būdu atkuriama mikrobiomo pusiausvyra, paskatinamas odos atsinaujinimas ir sukuriama optimali aplinka sveikai odai. Visa tai tiesiogiai prisideda prie greitesnio odos barjero atkūrimo ir jo sustiprinimo.

Probiotinės odos priežiūros priemonės veiksmingai prisideda prie geresnės jautrios odos sveikatos ir būklės. Tai padeda padidinti odos drėgmės lygį ir neleidžia vandeniui lengvai išgaruoti nuo odos paviršiaus, taip pat oda tampa daug geriau apsaugota nuo neigiamų aplinkos veiksnių, todėl reikšmingai sumažinamas sudirgimas, paraudimas ir uždegiminės reakcijos.

Taigi, probiotinėms veido odos priežiūros priemonėms atkūrus mikrobiomo pusiausvyrą ir sustiprinus odos barjerą, oda pasidaro ramesnė ir mažiau reaguoja į aplinkos dirgiklius. Todėl, turint jautrią odą, verta į savo kasdienę odos priežiūrą įtraukti produktus, kurių sudėtyje būtų probiotikų.

Pabaigai

Jautriai veido odai reikia ypatingos priežiūros ir papildomos pagalbos. Todėl padėkite jai lengviau ir efektyviau kovoti su išsausėjimu ir neigiamais aplinkos veiksniais, subalansuojant odos mikroflorą, atkuriant pažeistą odos barjerą ir padidinant odos drėkinimą veido odos priežiūros priemonių su probiotikais pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *