Sekmadienis, 16 birželio

Kaip tinkama prižiūrėti artimųjų kapus gyvenant užsienyje?

                      Kapai – tai artimųjų, draugų ir giminaičių iškeliavusių į amžiną poilsį vieta. Kurią mes pastoviai lankome ir būdami joje prisimename juos, mintimis išgyvename šiuos prisiminimus ir tas pabuvimas tarsi vėl sugrąžina mus į praeitį, kai mes buvome kartu su savo artimaisiais. Nuo seno Lietuviams kapai ir jų tvarkymas labai svarbus, tačiau vieni turi šią galimybę prižiūrėti, o kiti dėl tolimų atstumo deja šios galimybės neturi. Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir vis daugiau lietuvių pasirinkus kitas užsienio šalis gyvenimui ir darbui, pastebima tendencija, kad labai daug artimųjų kapų liko apleisti ir užmiršti.

                      Internetinė svetainė nevark.lt, kuri teikia įvairių meistrų paslaugas ėmėsi iniciatyvos ir pasirūpino, kad ir užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai galėtų pasirūpinti savo artimųjų kapų priežiūra. Jiems tereikia apsilankyti internetinėje svetainėje ir pasirinkti Jums reikalingą paslaugą, šios paslaugos pa kol kas teikiamos didžiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, tačiau net neabejoju, kad ši paslauga plėsis ir atsiras ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Kapinių priežiūros paslaugos aprėpia labai platų aspektą, nes kapinės tvarkomos ir nuo kardinalių jos renovacijos sprendimų ir iki minimalių, tokių kaip gėlynų ravėjimas, laistymas ir jų sodinimas.

 Taigi, kaip jau ir minėjau, Jums tereikia apsispręsti, ko Jums norisi ir kaip norite, kad atrodytų Jūsų artimųjų kapavietės. Jei norisi ilgaamžiškų sprendimų, galime pasiūlyti trinkelių klojimą, akmenukų pylimą ar net paminklų restauraciją ar naujų pastatymą. Tačiau, jei Jūsų kapavietę ne tokia sena ir ne tokia apleista, gal jai tiesiog pakaks vizualinio papuošimo, naujų gėlynų pasodinimo ir panašiai. Taigi viskas apgalvota, ir Jūs net būdamas už keliolikos šimtų kilometrų galite viską sutvarkyti internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *