Pirmadienis, 26 vasario

Kanceliarinės prekės darželiui

Darželinukai nuolat piešia, klijuoja, karpo – įvairūs darbeliai padeda lavinti ne tik vaizduotę, bet ir rankų pirštų koordinaciją, kruopštumą, atskleisti savo kūrybines galias. Ruošiantis darželiui kiekvieni tėvai suka galvą, kokias kanceliarines prekes pasirinkti. Trumpai apžvelkime, kaip nesuklysti ir į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Kokių priemonių reikia darželinukui?

Ruošiantis į mokyklą paprastai yra pateikiamas sąrašas, kokias kanceliarines prekes reikia įsigyti. Darželiuose tvarka nėra tokia griežta, tad tėveliai gali daugelį dalykų rinktis savo nuožiūra. Vis dėlto yra kelios būtiniausios prekės, kurių negalima išmesti iš sąrašo: baltas ir spalvotas popierius, flomasterių, pieštukų ar kreidelių rinkinys, plastilinas, guašas arba akvarelė, pieštukas su trintuku.

Darželyje vaikai dalinasi priemonėmis, todėl nereikia įsigyti visos gausybės asmeninių priemonių. Be to, užduotys mažyliams yra apibrėžiamos ne taip griežtai, tad jie gali jas įgyvendindami naudodami skirtingas technikas. Kanceliarinės prekės taip pat sensta, tad neverta išlaidauti be reikalo, įsigykite bazinį priemonių krepšelį, o visa kita nusipirksite tuomet, kai prireiks.

Kokios kanceliarinės prekės tinka darželiui?

Visi žinome, kokie neatsargūs yra mažyliai, kai kalbame apie įvairias dėmes. Dėl to rekomenduojama mažiems vaikams rinktis tokias priemones, kurių dėmes lengva pašalinti. Venkite rašiklių, kurių šerdys užpildytos rašalu, pravartu rinktis vandens pagrindo priemones – jų spalvos galbūt ir nėra tokios intensyvios, tačiau dėmes tikrai lengva pašalinti.

Jei dvejojate tarp guašo ir akvarelės, rinkitės pastarąjį variantą. Akvarelės dėmes daug lengviau pašalinti tiek iš audinio, tiek nuo baldų ar sienų. Kanceliarinės prekės darželinukams taip pat turi būti ir saugios, tad visada atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodomą amžiaus ribą. Mažyliams daug smulkių detalių turinčios piešimo priemonės gali būti pavojingos, nes piešdami jie netyčia gali plastikines dalis nuryti.

Taip pat verta pagalvoti ir apie judesių motoriką. Mažiems vaikams dažnai dar sudėtinga tinkamai valdyti rankos ir pirštų judesius. Jiems daug patogiau bus piešti su dideliais, storais flomasteriais, o ne su mažytėmis kreidelėmis. Žinoma, piešimo priemonių pasirinkimą galima paįvairinti, tačiau pagrindines kanceliarines prekes verta rinktis tokias, kokios vaikui yra patogios – taip jis su daug didesniu užsidegimu imsis kūrybinių užduočių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *