Pirmadienis, 22 liepos

Skolos išieškojimo procesas

Nors galėtų atrodyti, jog draugai bei artimieji visuomet elgsis tinkamai, kartais įvairios skolos gali išskirti žmones bei sugadinti santykius. Visgi, net ir žinant apie įmanomas pasekmes, daugelis mūsų vis tiek paskolina kitiems pinigų, norėdami pagelbėti bei nepalikti bėdoje. Problemos kyla tuomet, kai nesilaikoma sutarto grąžinimo termino, o galbūt asmuo pinigų apskritai nebežada atiduoti. Tokiu atveju, greičiausiai Jums bus reikalingos skolų išieškojimo paslaugos.  

Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Jeigu pirmą kartą išgirdote apie skolos išieškojimo galimybę arba tiesiog niekuomet nebuvote su tuo susidūrę, greičiausiai gali kilti daugybė klausimų – į kur man kreiptis? Kaip apkritai tai vyksta? Iš esmės, pirmiausiai turite surasti skolas išieškančią įmonę bei su ja susisiekti. Bendrovės atstovai įvertins su skolininku susijusias aplinkybes, o tuomet su šiuo pabendraus, mėgindami susitarti gražiuoju. Visgi, jeigu geranoriškai atgauti skolos nepavyks ir jiems, tuomet įmonės atstovai pasirūpins, jog pinigai Jums būtų priteisti.

Reikalingi dokumentai

Prieš kam nors skolindami pinigus, turėtumėte atminti, jog svarbu turėti bent kažkokį tokio įvykio įrodymą tuo atveju, jeigu asmuo nesutiktų Jums grąžinti duotos sumos. Nors geriausiais variantais būtų įvairios faktūros, visgi, iš bėdos galite pasirašyti bent jau tam tikrą skolos raštelį. Nusprendę kreiptis į išieškojimo įmonę, turėsite pateikti šiai įrodymus, jog žmogus iš tikrųjų yra Jums skolingas, o kuo daugiau turėsite įvairių dokumentų, tuo paprasčiau bus atgauti duotus pinigus. Visgi, jokiu būdu nedelskite pernelyg ilgai – kuo senesnė skola, tuo sudėtingiau bus šią susigrąžinti.

Skolos išieškojimo būdai

Kiekviena skolų išieškojimo įmonė turi savo metodus, kuriais gali pagelbėti Jums atgauti priklausančią pinigų sumą. Visgi, pirmiausiai su skolininku bandoma susitarti gražiuoju: skambinant ir derantis dėl grąžinimo, primenant apie pinigus, pasirašant įvairius dokumentus. Žinoma, neretai būna taip, jog net ir įsikišus įmonei, skolininkas nesutinka atiduoti Jums priklausančių pinigų. Tokiu atveju, pasirinkta bendrovė pasirūpins skolos priteisimu, o visus tolimesnius procesus perduos antstoliams. Kaip matote, tai gali užimti nemažai laiko ir sukelti papildomo streso, todėl, turintiems galimybę išties verta kreiptis į tokias paslaugas teikiančias įmones.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *