Sekmadienis, 16 birželio

Kilnojamo turto vertinimo pagrindiniai aspektai

Žmogaus turtas paprastai skirstomas į kilnojamą ir nekilnojamą. Apie tai, kad labai dažnai atliekamas nekilnojamo turto vertinimas, tikriausiai žinote. Tačiau turėtumėte žinoti, jog kilnojamo turto vertinimas yra gal ir šiek tiek retesnė užsakoma paslauga,  bet, visgi, labai reikalinga. Šiek tiek plačiau apie tai, kokios yra populiariausios kilnojamo turto rūšys ir kaip atliekamas šio turto vertinimas.

Transporto priemonių vertinimas

Transporto priemonės rinkos vertė yra svarbiausias rodiklis, leidžiantis įsigyti arba parduoti transporto priemonę nepatiriant išlaidų arba nesumokant pernelyg didelės kainos. Rinkos vertės nustatymas palengvins pardavimo procesą, padės išvengti galimų nuostolių, Pirkėjui, tuo tarpu,  tai bus puikus orientyras siekiant nepermokėti už jį dominančią transporto priemonę ar gauti kreditavimą kredito įstaigoje. Tačiau nereikia galvoti, jog transporto priemonės vertinamos tik siekiant sudaryti pirkimo/pardavimo sandorį. Šios paslaugos gali prireikti:

 • Kuomet automobilis yra areštuojamas;
 • Vyksta skyrybų ar teisminiai procesai;
 • Vyksta ginčas dėl transporto priemonės rinkos kainos praeityje;
 • Prašoma kompensacija norint įsigyti automobilį neįgaliam asmeniui;
 • Automobilis yra paveldimas ar dovanojamas ir pan.

Automobilio rinkos vertės nustatymo procedūra, dar kitaip automobilio vertinimas, vyksta tikrai greitai ir sklandžiai. O jeigu automobilis negali atvykti iki biuro, tuomet nepriklausomas autoekspertas taip pat iš anksto sutartu laiku atvyks iki sutartos automobilio buvimo vietos.

Statybinės technikos vertinimas

Statybinė technika – visa specializuota, konkrečiai statyboms pritaikyta technika ir įranga. Jos rinkos vertė kinta labai dažnai. Tokia vertė kaita priklauso nuo statybų rinkos aktyvumo, vertinamo turto būklės bei jo pritaikymo galimybių. Tad patartina rinktis tik nešališkus ir nepriklausomus turto vertintojus. Statybinės technikos vertinimas paprastai yra atliekamas bendrai sutartu laiku.

Įrenginių vertinimas

Paminėsime tik įrenginių rūšių, kurias dažniausiai tenka vertinti turto vertinimo specialistams. Priežastys tą daryti tokios pačios, kaip ir vertinant kitą kilnojamą turtą. Tai:

 • Spaudos bei popieriaus pjovimo įrenginiai;
 • Oro uosto aptarnavimo įrenginiai;
 • Metalo pjovimo įrenginiai;
 • Skalbyklos įrenginiai;
 • Gręžimo įrenginiai;
 • Daugybė kitokių techninių įrenginių.

Biologinis vertinimas

Prie kilnojamo turto priskiriamas biologinis turtas. Biologinis turtas yra visi, jums arba jūsų įmonei priklausantys augalai bei gyvūnai. Tokio turto vertinimas Lietuvoje – dar labai jauna sritis, bet ji jau egzistuoja. Biologinio turto vertinimą galite pasirinkti atlikti dėl asmeninių priežasčių arba tuomet, kai tai įpareigoja atlikti teismo ar kitų instancijų pavedimai. Tuo tarpu, ūkininkams tai yra būtina paslauga, kai norima gauti paramą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *