Trečiadienis, 22 gegužės

Profesionali kapų priežiūra – gyvųjų ir mirusiųjų ramybei

Privalome mėgautis kiekviena mums gyvenimo padovanota akimirka, nes nežinai, kuri bus paskutinė…Artimojo mirtis paliečia kiekvieną mūsų. Nesvarbu, kokio amžiaus šis bebūtų, tačiau visada atrodo, jog jis ar ji išėjo gerokai per anksti…Velionis palieka mūsų širdyse bei atmintyje šilčiausius prisiminimus bei savo amžinojo poilsio vietą, kurioje ne tik galime su juo tarytum pabūti fiziškai, bet ir turime šią prižiūrėti. Gal ir šiek tiek šventvagiškai nuskambės, tačiau, sutikite, kapų priežiūra – dar vienas darbas ir taip įtemptoje mūsų dienotvarkėje, su kuriuo ne kiekvienas yra pajėgus susidoroti.

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir mūsų šalyje populiarėja velionio palaikų kremavimas. Tiesa, urna su pelenimis dažniau atgula į kapo duobę, o ne paliekama saugoti specialiai tam tikslui įrengtame kolumbariume. Viena vertus, šių statinių mūsų šalies kapinėse dar yra tikrai mažai, tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, lietuviai kapinių atžvilgiu yra konservatyvūs ir jiems tas artimojo kapelis yra labai svarbus. Tačiau, kaip ir minėjome, kapavietė reikalauja ir nuolatinės priežiūros. Gėlių sodinimas, laistymas, žolių ravėjimas (šios įsigudrina iškisti galvas net ir pro dekoratyvinę skaldą), lapų šlavimas, paminklo valymas ir kiti darbai. Aišku, nekalbame apie milžiniškų plotų tvarkymą, tačiau ir minėti darbai, ypač, jei gyvenate kitame mieste nei kapinės, ilgainiui tampa našta.

Nenorite sulaukti priekaištingų giminaičių pastabų ar žvilgsnių, sapnuoti neva pranašiškų sapnuose, kuriuose jus bara velionis, o gal tiesiog jaučiate savaime suprantamą norą, jog artimo žmogaus amžino poilsio vieta visada būtų tvarkinga, tačiau patys neturite galimybių kapavietės prižiūrėti? Monumentas.lt atliekama proginė arba nuolatinis kapų tvarkymas – puiki išeitis.

Seniai praeityje tie laikai, kai žmonės tam tikra prasme vergaudavo mirusiems žmonėms, liedami prakaitą prižiūrėdami ne vieną ir ne dvi kapavietes. Šiandien, kai gyvenimo ritmas toks spartus, mes tiesiog dažnai neturime tokios galimybės reguliariai rūpintis kapo priežiūra. Tad profesionaliai atliekama kapų priežiūra – kone idealiausias šios problemos sprendimo būdas. Pabūkite mintyse su anapilin išėjusiais artimaisiais, kai galite, atvykite prie jų kapo su žvake ar gėlės žiedu ir būkite ramūs, kad visada bus patikimas žmogus, pasirūpinantis kapaietės estetika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *