Sekmadienis, 16 birželio

Skolų išieškojimas iš juridinių asmenų

Nors kiekvienas skolų išieškojimo atvejis yra individualus, tačiau skolos išieškojimas iš juridinio asmens dažnai būna paprastesnis nei iš fizinio asmens, nes gaunamas įmonės pajamas nuslėpti sudėtinga, o ir įmonės dažnai yra suinteresuotos skolas atiduoti kuo greičiau. Skolos išieškojimas iš juridinių asmenų gali būti vykdomas tokia pačia tvarka kaip ir išieškant skolą ir fizinių asmenų, t.y. galima skolą bandyti atgauti ikiteisminiu skolų išieškojimo būdu kreipiantis į skolų išieškojimo bendrovę. Nepavykstant susitarti geranoriškai, reikėtų kreiptis į teismą, o vėliau jei reikalinga ir į antstolį. Toliau apžvelgsime kuo skiriasi skolų išieškojimas iš skirtingą juridinį statusą turinčių asmenų.

       Skolos išieškojimas iš individualios įmonės, ūkinės bendrijos ar individualią veiklą vykdančio asmens

Jei individuali įmonė ar ūkinė bendrija neturi galimybių grąžinti susidariusios skolos, skolos išieškojimas nukreipiamas į įmonės savininką, toliau skolos išieškojimas vykdomas taip pat kaip iš fizinių asmenų. Antstolis gali areštuoti įmonės savininko turtą ar banko sąskaitas. Tokiu pačiu principu skolos išieškomos vykdomas ir iš individualią veiklą vykdančių asmenų.

       Skolos išieškojimas iš Mažosios Bendrijos

Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, todėl išieškant skolą iš mažosios bendrijos, gali būti areštuojamos tik mažosios bendrijos sąskaitos ir turtas, bet negali būti skolos išieškojimas nukreiptas į mažosios bendrijos vadovą ar narius.

       Skolos išieškojimas iš Uždarosios Akcinės Bendrovės

Kaip ir MB, taip ir UAB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Iš Uždarosios Akcinės Bendrovės skolų išieškojimas vykdomas tik iš įmonės banko sąskaitų ir įmonė atsako tik įmonei priklausančiu turtu. Išieškojimas negali būti vykdomas iš akcininkų, taigi akcininkų turtas yra apsaugotas.

Skolos išieškojimas iš juridinio asmens gali vykti įvairias būdais, tačiau sunku numatyti  skolos grąžinimo eigą ir rezultatą, tai priklauso nuo įmonės vadovo sąžiningumo, įmonės turimo turto ir juridinio asmens teisinės formos. Jei skolos išieškojimas vykdomas iš individualios įmonės, ūkinės bendrijos ar individualią veiklą vykdančio asmens, skolos išieškojimas gali būti vykdomas iš įmonės savininko. Vykdant skolos išieškojimą iš MB ar UAB, išieškojimas vykdomas tik iš įmonės turimo turto ir jei įmonė paskelbtų bankrotą ar jei įmonės turto nepakaktų padengti skolai, tokiu atveju galimybės skolos išieškojimą vykdyti iš įmonės vadovų ar akcininkų nėra.

Daugiau informacijos bus suteikta apsilankius https://teisineskonsultacijos.lt svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *