Sekmadienis, 16 birželio

Trimerio reduktorius – viena iš svarbiausių krūmapjovės dalių

Krūmapjovė, dažniau vadinama trimeriu (nepaisant to, kad trimeris yra kitas prietaisas skirtas gyvatvorėms lyginti), yra gana nesudėtingas prietaisas. Sugedus kai kurioms jo dalims, skubėti pas meistrus neverta – daug ką galima sutaisyti patiems. Tai apima visą apatinė trimerio dalį – galvutę, reduktorių, veleną, laikiklius. Deja, su varikliu reiktų elgtis atsargiai, nes čia klaidos kaina yra didelė.

Prieš imantis taisyti reikia žinoti, kaip trimeris yra sukonstruotas. O viskas gana paprasta:

  • Variklis, nesvarbu, ar elektrinis ar benzininis, suka specialų veleną.
  • Velenas yra strypas trimerio vamzdyje. Kai vamzdžiai yra sujungiamieji, sujungiamas ir velenas.
  • Veleno galas įmontuotas į reduktorių. Veleno sukamasis momentas paverčiamas greitesniu sukimosi momentu į trimerio galvutę.
  • Trimerio galvutė yra skirta valui arba specialiam peiliui (pailgam arba diskiniam).

Kur iš paminėtų vietų gali kilti daugiausiai problemų?

Viena iš problemų yra veleno sujungimas. Pataisoma pakeistus veleno strypą. Kita problema – trimerio reduktorius. Trimerio reduktorius turi keletą guolių, kurie gali su laiku sudilti ir subyrėti. Taip pat reduktoriuje yra specialūs kūginiai dantračiai. Vienas jų yra mažesnis (veleno pusėje), o kitas – didesnis – galvutės pusėje. Tokiu būdu yra sukuriamas didesnis sukimosi momentas galvutei.

Tepalas paduodamas per specialią angą reduktoriuje. Jei ji su laiku tampa nesandari, tepalas išlaša ir reduktorius gali sugesti, todėl bent kartą per metus reiktų patikrinti, kiek tepalo yra. Trimerio reduktorius yra gana stiprus metalinis lydinys, atsparus mechaniniam poveikiui, todėl jį remontuojant reiktų elgtis atsargiai ir nesudaužyti konstrukcijos. Jei jau taip nutinka, kad konstrukcija pažeidžiama arba tampa nesandari, vertėtų įsigyti naują reduktorių. Prieš įsigyjant reduktorių reiktų atkreipti dėmesį į prijungimą prie veleno. Jis gali būti keturkampis arba šešiakampis – priklausomai nuo to, koks velenas modelyje naudojamas. Taip pat svarbus ir veleno diametras.

Kitas momentas – galvutės tvirtinimas. Reiktų atkreipti dėmesį, kokiu varžtu tvirtinama galvutė, kad nereiktų pirkti naujos.

Norint sutaisyti trimerio reduktorių reikės kokybiškų šešiakampių (heksinių) raktų rinkinio, galbūt spaustuvo. Taip pat reiktų pasirūpinti ir WD tirpalu, nes ši dalis ardoma itin retai, todėl gali būti užrūdijusi arba užsinešusi nešvarumais. Jei jau matote, kad reduktorius nepasiduoda ir jo sutaisyti nepavyks, nesukite sau galvos – užeikite į internetinę sodo technikos dalių parduotuvę ir įsigykite naują reduktorių. Nebūtinai to paties gamintojo, jie paprastai būna ir universalūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *