Pirmadienis, 26 vasario

Baidarių nuoma Aukštaitijoje – populiarėjantis sprendimas tarp šeimų

baidaresKelionė baidarėmis yra puikus pasirinkimas tiek mažiems, tiek dideliems. Jauki gamta, vandens čiurlenimas ir atitrūkimas nuo miesto šurmulio – ar gali būti kas smagiau? Baidarių nuoma Aukštaitijoje yra vienas populiariausių pasirinkimų, traukiantis šeimų dėmesį. Kadangi plaukimas baidarėmis yra saugus ir malonus laisvalaikio praleidimo būdas, jis puikiai tiks tiek vyresniam plaukikui, tiek mažiausiems šeimos nariams. Svarbiausia – išsinuomoti kokybiškas baidares ir pasirinkti vaizdingą maršrutą.

Platus baidarių pasirinkimas

Augant baidarių nuomos populiarumui, daugėja ir baidarių nuomotojų. Vis dėlto, jei norite mėgautis išties įsimintinu ir jaukiu laisvalaikiu, baidares ir nuomotoją rinkitės atsakingai. Svarbiausia – įsigyti kokybiškas, t. y. tvirto pagrindo, tačiau lengvas ir manevringas baidares, kuriose jausitės patogiai. Labai svarbu turėti ir kokybiškus irklus, kurie palengvins irklavimo procesą. Jei rinksitės nekokybiškas baidares, labai greitai pradėsite jausti skausmus nugaroje, pečiuose, rankose, todėl ir pati išvyka nesuteiks to džiaugsmo, kurį iš tiesų galėtų suteikti.

Jei plaukiate su mažais vaikais, būtinai pasidomėkite, ar nuomojamos baidarės tam pritaikytos. Paprastai maži vaikai yra sodinami specialioje kėdutėje tarp dviejų suaugusiųjų, jei vaikas vyresnis – jis gali sėdėti baidarės priekyje. Svarbu žinoti, kad visa baidarės jėga ir valdymas yra sutelkti į baidarės galą, todėl ten sodinamas sunkesnis, daugiau jėgų turintis plaukikas. Jei plaukiate su paaugliu ar kitu vyresniu žmogumi, kuris nori irkluoti vienas, galite išsinuomoti ir vienvietę baidarę, tačiau reikėtų prisiminti, kad tokiu atveju baidarė bus mažiau stabili. Visais atvejais, nepriklausomai nuo amžiaus ar plaukikų skaičiaus, visos kelionės metu būtina dėvėti gelbėjimosi liemenes.

Plaukimo maršrutai pagal individualius poreikius

Plaukiant su šeima, būtina gerai apgalvoti maršrutą, kurį rinksitės. Jei plaukia vyresni vaikai ir šeima mėgsta adrenaliną bei iššūkius, rinkitės sudėtingus maršrutus, kurie pareikalaus daug dėmesio, jėgų ir ištvermės. Tokie maršrutai netiks ramesnes pramogas mėgstantiems plaukikams ar šeimoms su mažais vaikais. Jei tenorite pasigrožėti gamta ir plaukimui keliate minimalius reikalavimus, pasikalbėkite su baidarių nuomotoju, kad šis jums pasiūlytų tiesius, ramius pasiplaukiojimus. Universalus sprendimas yra plaukimai, kurie apjungia abu minėtuosius aspektus, pvz., kelionės Kiaunos upe, kurios leidžia tiek pasigrožėti nepaprastu Aukštaitijos grožiu, tiek pasimėgauti ramaus plaukimo privalumais, tiek papraikaituoti, siekiant įveikti kelyje esančias kliūtis ir barjerus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *