Kiekviena įmonė neabejotinai privalo rūpintis savo verslo saugumu. Tai liečia konfidencialios ir svarbios informacijos, tokios kaip: klientų ir tiekėjų bazės, kainodara ar sutartys su partneriais ir žinoma verslo rezultatus: apyvartas, pelnus ir pan. Tačiau mūsų laikais duomenų apsauga tapo gerokai sudėtingesniu darbu, reikalaujančiu ne vien įžvalgumo bet ir tam tikrų įrankių. Reikalas tame, jog daug dažniau grėsmė įmonių valdomai informacijai ir netgi turimam turtui kyla iš ten, kur ir vyksta didžioji dalis darbo – interneto. Tai yra terpė, kurioje deja, bet be visų naudingų ir vertingų dalykų, yra nemažai rizikų, susijusių su kenkėjiškomis programomis.
Virusai ir kita programinė įranga, skirta kompiuterinės technikos darbo trikdymui, duomenų nutekinimui, sunaikinimui ar išpirkų reikalavimui jau daugelį metų yra tarp pagrindinių grėsmių, apie kurias privalo galvoti bet kuri verslo organizacija. Deja bet mūsų laikais praktiškai neliko srities, kur būtų įmanoma išvengti kontakto su kenkėjiškomis programomis, o tai reiškia, kad tenka rūpintis tinkama apsauga – šiuolaikinėmis pažangiomis antivirusinėmis programomis. Jos, kaip ir patys virusai taip pat patobulėjo per pastaruosius dešimtmečius ir gali ne vien užtikrinti saugesnį darbą interneto platybėse, bet ir apsaugo įmonės kompiuterius ir kitus įrenginius nuo nepageidaujamų el. laiškų, reklamos ir bandymų įsilaužti.
Antivirusinių sistemų naudą neįmanoma pervertinti, nes net ir nelabai pavojingos kenkėjiškos programos suteikia labai daug nepatogumų, trikdydamos darbuotojus, neleidžiant jiems tinkamai atlikti darbus ir mažinant efektyvumą. Ką jau kalbėti apie atvejus, kai virusas gali visiškai paralyžiuoti įmonės veiklą, sugadinus ar apribojus prieigą prie svarbiausias verslo informacijos, sutrikdžius elektroninę prekybą ar galimybę klientams apsiekti pardavėjus. Tai gali kainuoti kompanijoms labai daug laiko, pastangų ir žinoma finansų.