Sekmadienis, 21 balandžio

Kodėl taip svarbu atnaujinti automobilio padangas?

padangos

Padangos – neabejotinai vienas svarbiausių automobilio elementų, nuo kurio priklauso ne tik valdymas ir dinamika, tačiau ir saugumas. Visi vairuotojai žino, kad svarbu yra keisti padangas žiemos ir vasaros sezonam, tačiau ne ką mažiau svarbu ir laiku jas atnaujinti. Yra keli rodikliai, nurodantys, kad jūsų turimo padangos jau nebeatitinka saugumo reikalavimų ir turėtų būti pakeistos nauju komplektu. Pirmiausia tai protektorius, kurio gylis neturėtų būti mažesni nei 1,6 mm. Daugelis padangų turi specialų indikatorių – storesnės gumos juosteles, kurios tampa matomos kai protektorius susidėvėjimas pasiekia nustatytą ribą. Tačiau padangos gali dėvėtis ne vienodai, ir todėl yra svarbu atkreipti dėmesį į tai ar protektorius susidėvi tolygiai. Priešingu atveju, tai gali byloti apie įvairias problemas su ratais. Kitas dalykas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį – įvairūs iškilimai arba išsipūtimai dėl kurių gali kilti rintų problemų važiuojant.

Stebint, kad padangos būtų tvarkingos jus užsitikrinate savo saugumą kelyje. Susidėvėjęs protektorius – tai nenuspėjamas automobilio elgesys važiuojant šlapia danga. Padangų gamintojai jas kuria taip, kad protektoriau raštas leistų pasiekti geriausią sukibimą ir stabilumą tiek sausame, tiek ir šlapiame kelyje. Todėl jei protektorius nusidėvi labiau nei numatyta saugaus eismo taisyklėse, tai reiškia, kad nebegalite pasitikėti padangomis taip, lyg jos būtų naujos ir privalote gerokai pagalvoti prieš leidžianti į kelionę lyjant lietui ar keliais su daugybe nelygumų ir posūkių.

Jei padangose yra atsiradusių išsipūtimų ar įtrūkimų, tai tolimesnis jų naudojimas gali privesti prie ypač nemalonaus rezultato – sprogimo. To pasekmės gali būti ypač skaudžios ypač, važiuojant dideliu greičiu. Taigi neverta laukti kol įvyks bėda, geriau iš anksto pasirūpinti naujomis padangomis, kurias išsirinkti galima svetainėje https://www.trafic.lt/visos-prekes/padangos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *