Penktadienis, 19 balandžio

Kokią vėdinimo sistemą rinktis?

vėdinimas

Vėdinimo sistemos įrengimo paslaugos

Nėra nieko blogiau nei prastai vėdinamas butas ar namas. Nuo verdamo ir kepamo maisto, kvapas įsigeria į sienas, baldus, kilimus ir užuolaidas. Blogo oro šaltiniai namuose – augintiniai, žmogaus skleidžiami kvapai, buitinės atliekos ir galybė kitų priežasčių. Namuose taip pat nuolat kaupiasi drėgmė kurią reikia pašalinti, kad neatsirastų pelėsis. Kvėpuojame, prausiamės, verdame valgyti – ne visus garus pašalina gartraukis ir retkarčiais pravertas langas. Norint palaikyti gerą klimatą namuose, reikia užtikrinti oro kaitą kambariuose. Tai padaryti gali mechaninis vėdinimas arba automatinis vėdinimas  rekuperatoriaus pagalba.

Vėdinimo sistemos be ortakių

Vėdinimo sistemos gali būti su ortakiais ir be ortakių. Be ortakių vėdinimo sistema yra naujiena Lietuvoje ir atsiliepimų apie jos efektyvumą nėra daug. Tai mažas rekuperatorius su integruotu filtru kuris turi dvi funkcijas – ištraukti iš kambario orą arba įleisti į vidų. Šio tipo rekuperacinė sistema tinka tik mažo ploto butams ir namams, nes rekuperatorius neužtikrina vienodos šviežaus oro tiekimo visiems kambariams ir tai yra didelis trūkumas. Tarsi perkate vėdinimo įrenginį tačiau jis neveiksmingas. Taip, jis mažas, greitai montuojamas, nereikia žeminti lubų, bet didelė tikimybė, kad neturėsite rezultato kurio tikitės. Šiuo klausimu pasikonsultuokite su pardavėju išdėstę jam savo lūkesčius ir aptarę jūsų gyvenamos vietos išplanavimą ir oro tiekimo poreikį.

Rekuperatorių tipai

Vėdinimo sistemų rekuperatoriai yra kelių rūšių, įrenginio viduje gali būti plokštelinis arba rotacinis šilumokaitis. Koks skirtumas žmogui? Ne visi žmonės gali suprasti ir pajausti kuo skiriasi šie rekuperatoriai. Plokšteliniame rekuperatoriuje įeinančio ir išeinančio oro srovės nesimaišo tarpusavyje, o rotaciniame šiek tiek iš patalpų vidaus ateinančio oro patenka ir pučiama į kambarius. Jeigu esate jautrus oro kokybei, rinkitės plokštelinį rekuperatorių. Kur kas svarbiau pasirinkti tinkamo galingumo vėdinimo sistemą. Tai apskaičiuojama paprastai, reikia palyginti gamintojo pateiktą informaciją t. y. kiek kūbinių metrų oro gali tiekti rekuperatorius ir apskaičiavus jūsų buto ar namo tūrį, palyginti ir įvertinti ar jis galės tiekti tokį kiekį oro. Atkreipkite dėmesį ir į naudingumo koeficientą, efektyvesnis įrenginys naudos mažiau elektros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *