Sekmadienis, 28 balandžio

LMS aktualumas ir nauda verslui

Ugdymo valdymo sistema, arba angl. Learning management system (LMS), yra nuotolinio mokymo sistemos programinė įranga. Ji sukurta nustatyti ir įvertinti individualius ir organizacinius mokymosi tikslus, stebėti pažangą siekiant išsikeltų tikslų, rinkti ir pateikti duomenis bei atlikti įgūdžių trūkumo analizes.

LMS veikimo principas yra labai paprastas. Iš esmės, tai yra didelė saugykla, kurioje privilegijuoti naudotojai gali saugoti ir stebėti joje esančią informaciją. Tai reiškia, kad bet kuris vartotojas, turintis prieigą, gali pasiekti sistemoje esančius mokymuisi skirtus išteklius, priskirtus individualiai jam.

Yra keletas skirtingų LMS diegimo tipų. Vienos sistemos yra talpinamos debesyje ir dažnai veikia pagal programinės įrangos, kaip paslaugos verslo modelį. Sistemos tiekėjai prižiūri sistemą ir rūpinasi jos atnaujinimas ir tobulinimas. Didžiulis privalumas yra tai, kad  naudodamiesi savo prisijungimais, vartotojai gali bet kuriuo paros metu ir iš bet kurios vietos pasiekti sistemos programas.

Tuo tarpu savarankiškai talpinamos LMS reikalauja, kad organizacija atsisiųstų ir įsidiegtų LMS programinę įrangą į darbui skirtus įrenginius. Savarankiškai talpinama platforma suteikia kūrybinę kontrolę ir pritaikymą pagal individualius norus, tačiau šiuo atveju organizacija yra pati atsakinga už sistemos priežiūrą ir atnaujinimus, už kuriuos gali tekti kaskart susimokėti.

Kalbant apie LMS naudą verslui, ji yra labai plati. Debesyje esančias sistemas, vartotojai gali pasiekti iš bet kokios lokacijos ir bet kokio tipo įrenginio – stacionaraus, nešiojamojo, planšetinio kompiuterio ar net išmaniojo telefono. Paprastai visos LMS automatiškai rodo versiją, geriausiai tinkančią kiekvieno naudotojo pasirinktam įrenginiui, ir leidžia patogiai naudotis sistema. Tad jei išvykote atostogų į kitą pasaulio galą, bet nepasiėmėte darbo kompiuterio ir jums būtinai reikia prisijungti prie LMS, tai galėsite padaryti telefono ar kito įrenginio pagalba bet kuriuo paros metu.

Daugelis LMS įtraukia bendravimo priemones, kad kolegos galėtų bendrauti vieni su kitais, bendradarbiauti, kelti diskusijas ir dalintis mokymosi patirtimi. Tokiu būdu organizacijoje skatinama darbuotojų socializacija, o tai gali atsiliepti geresne darbine aplinka ir geresniais rezultatais.

Didžiulis privalumas yra ir tai, kad kiekvienam darbuotojui galima skirti individualią  ugdymo medžiagą, stebėti progresą ir analizuoti kurioms vietoms reikėtų skirti daugiau dėmesio. Tai padeda įgyvendinti dirbtinis intelektas, kuris analizuodamas vartotojo progresą, gali pats pasiūlyti personalizuotas temas.

Kadangi daugelis LMS yra siūlomos daugiau nei viena kalba, mokymo turiniui nebelieka kalbos barjerų. Kai kuriose LMS yra net integruotos geografinės vietos nustatymo funkcijos, kurios automatiškai pateikia atitinkamą kalbos versiją, kai vartotojas prie jos prisijungia.

LMS naudoja ne tik mokymo įstaigos, bet ir įvairių apimčių verslai. Sistemos yra ypač aktualios organizacijoms ir verslams, norintiems neatsilikti nuo naujienų ir siekiantiems aukštų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *