Trečiadienis, 22 gegužės

Naudinga informacija ir įdomūs faktai apie masažą

Labai ilgą laiką masažas buvo naudojamas siekiant veiksmingai atsipalaiduoti. Tačiau iš tikrųjų masažo terapija gali būti ir yra pasitelkiama sprendžiant daugybę rimtų sveikatos sutrikimų, tarp kurių yra ir raumenų bei sąnarių problemos. Šiandien kiekvienam iš mūsų yra prieinamas labai platus skirtingų masažo technikų asortimentas, kurių kiekviena yra pritaikyta skirtingoms sveikatos problemoms spręsti.

Jei masažas yra atliekamas patyrusio masažo specialisto, tai gali tapti labai veiksminga natūralia priemone, kuri pagerina bendrą savijautą, padeda sumažinti įvairių ligų ir sveikatos sutrikimų sukeliamus simptomus bei atpalaiduoja ir nuramina. Tuo tarpu, jei šiuo metu jūs galvojate apie savo būsimą pirmąjį vizitą pas masažo specialistą, apie masažą pateiksime jums šiek tiek daugiau naudingos informacijos ir įdomių faktų.

Skirtingos masažo technikos

Skirtingai nei kai kurie žmonės mano, nėra vieno universalaus masažo, kuris būtų taikomas kiekvieno žmogaus atveju. Taigi, egzistuoja daugybė skirtingų masažo rūšių, o vienos iš populiariausių yra pastarosios:

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažo terapija padeda sumažinti lėtines raumenų ir sąnarių problemas, tokias kaip traumos, patinimas ir disbalansas. Masažo seanso metu masažuotojas naudoja lėtus ir gilius spaudžiamuosius masažo judesius, jų pagalba pasiekiant vidinius raumenis ir jungiamųjų audinių sluoksnius. Paprastai masažo seansas trunka nuo 60 iki 90 min. Dažnai ši masažo rūšis yra pasitelkiama siekiant veiksmingiau išspręsti įvairias raumenų ir kaulų sistemos problemas, pvz., sportines traumas, patempimus ir kt.

Švediškas masažas

Švediškas masažas yra viena iš pačių populiariausių masažo rūšių, kuri yra labai puikus pasirinkimas kiekvienam pirmą kartą masažą norinčiam išbandyti žmogui. Taip pat švediškas masažas puikiai tinka ir žmonėms, kurie yra labai jautrūs prisilietimams. Šios masažo terapijos metu yra švelniai masažuojamas visas kūnas, tokiu būdu sumažinant raumenų įtampą. Masažuojant naudojami labai skirtingi masažiniai judesiai, kurie padeda veiksmingai atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą.

Karštų akmenų masažas

Nors ši masažo rūšis yra panaši į jau minėtą švedišką masažą, jos metu yra naudojami įšildyti akmenys. Taip pat kartu gali būti naudojami ir kiti masažiniai judesiai. Karštų akmenų masažo pagalba yra pagerinama kraujotaka, sumažinama raumenų įtampa ir stresas bei padedama lengviau atsipalaiduoti. Karštų akmenų masažo seansas trunka 90 min.

Refleksologija

Refleksologija labai dažnai yra rekomenduojama žmonėms, kurie siekia lengviau atsipalaiduoti ir atstatyti savo natūralų energijos lygį. Tokios masažo terapijos metu masažuotojas atitinkamuose kūno taškuose, kurie paprastai būna pėdos ir rankos, pasitelkia spaudžiamuosius judesius. Refleksologija gali būti labai puikus pasirinkimas tiems, kurie nesijaučia komfortiškai, kai jų kūną liečia svetimas žmogus.

Trigerinių taškų masažas

Ši masažo terapija yra puikus natūralus sprendimas, jei jūs susiduriate su lėtiniu skausmu ar pasikartojančiomis fizinėmis traumomis. Trigerinių taškų masažo metu masažuotojas naudoja skirtingas masažo technikas, tokiu būdu atpalaiduodamas trigerinius taškus.

Aromaterapinis masažas

Aromaterapinio masažo metu naudojami lengvi spaudžiamieji masažiniai judesiai kartu su eteriniais aliejais, tokiu būdu sumažinant juntamą įtampą. Artomaterapinis masažas gali būti labai veiksmingas pasirinkimas tiems, kurie nori stabilizuoti savo emocinę būseną.

Tailandietiškas masažas

Tailandietiško masažo metu naudojamos tam tikrų masažinių judesių sekos, siekiant padidinti lankstumą, pagerinti kraujotaką ir padidinti energijos lygį.

DAUGIAU INFORMACIJOS apie įvairias masažo rūšis rasite: https://www.masazuotojas.lt/paslaugos/

Masažo terapija nėra skausminga

Būtų klaidinga manyti, kad masažas turėtų būti skausmingas. Dažnai toks neteisingas požiūris susiformuoja tuomet, kai žmonės susiduria su įvairiais skausmais, todėl galvoja, jog masažo metu masažuojant skaudančias problemines kūno vietas jas turėtų imti skaudėti dar labiau. Laimei, masažo terapija nėra skausminga.

Tuo tarpu, jei masažo seanso metu pajuntate tam tikrą diskomfortą ar netgi skausmą, apie tai turite nedelsdami informuoti savo masažuotoją. Taip pat apie savo sveikatos būklę ir juntamus skausmus jūsų masažuotojas turėtų būti informuotas dar prieš prasidedant masažo seansui. Tokiu atveju masažo specialistas galės lengviau nustatyti problemines vietas, išsiaiškinti priežastis ir parinkti bei pritaikyti tinkamiausias masažo technikas.

Masažas turėtų būti atliekamas reguliariai

Egzistuoja daugybė įvairių masažo terapijos privalumų mūsų sveikatai ir savijautai, tačiau būtina suprasti, kad didžiausiais masažo privalumais galima mėgautis tuomet, kai masažas yra atliekamas reguliariai. Tai reiškia, kad norint pajusti tikrąją masažo naudą reikia pasinaudoti daugiau nei keliais masažo seansais. Masažo seansų reguliarumas labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų sveikatos būklės. Tačiau jūsų pasirinktas masažo specialistas turėtų jus informuoti, koks masažo seansų dažnumas jūsų atveju galėtų būti pats optimaliausias.

Masažas gali būti atliekamas ir nėščiosioms

Daug žmonių mano, kad masažas gali būti žalingas nėščioms moterims, tačiau iš tikrųjų tai yra netiesa. Nėštumo metu atliekamas masažas gali padėti sumažinti stresą, nerimą bei raumenų įtampą. Besilaukiančioms moterims paprastai yra rekomenduojamas švediškas masažas, kadangi jis yra labai švelnus ir jo metu yra naudojami tik vidutinio stiprumo spaudimai. Tačiau tokiu atveju būtina rinktis masažo specialistą, kuris turi pakankamą patirtį atliekant masažą nėščiosioms. Be to, atminkite, kad masažas yra galimas tik tarp pirmojo ir trečiojo trimestro.

Keletas įdomių faktų apie masažą

  • Masažas yra laikomas viena iš pačių seniausių gydymo formų. Senovės egiptiečių piešiniai liudija, kad žmonės dar prieš 6000 metų žinojo apie masažą ir jo naudą.
  • Kai yra atliekamas masažas, žmogaus organizmas išskiria endorfinus, kurie yra natūralūs skausmo malšintojai. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl masažas gali būti labai veiksmingas gydant depresiją, mažinant nerimą ir sprendžiant kitas psichologines problemas.
  • Julijus Cezaris naudodavosi masažu kaip vaistu nuo epilepsijos.
  • Didžiosios Britanijos ir Amerikos komikas, aktorius ir dainininkas Bob Hope labai rūpinosi savo sveikata ir dalį jo kasdienės sveikatos priežiūros rutinos sudarė masažas. Manoma, kad visa tai jam padėjo išgyventi iki 100 metų.
  • Masažas gali padėti malšinant galvos skausmus, kadangi labai dažnai galvos skausmai būna nulemti įsitempusių raumenų arba susidariusio spaudimo.
  • Oda yra didžiausias organas mūsų organizme. Masažas padeda sudrėkinti ir suminkštinti mūsų odą. Be to, jis taip pat padeda jai geriau išsivalyti. Taigi, masažas tampa ir labai veiksminga natūralia organizmo detoksikacine priemone.
  • Naudinga po masažo terapijos seanso gerti daugiau vandens, tokiu būdu lengviau iš savo organizmo pašalinant toksinus.
  • Masažo specialistai nėra stebukladariai – jei jūs norite pajusti teigiamus pokyčius, kurie būtų ilgalaikiai, turite masažą paversti svarbia savo gyvenimo sudedamąja dalimi, kartu nepamirštant ir sveikos gyvensenos.

Žodis pabaigai

Masažo terapija gali padėti jums pasijusti geriau psichologiškai, emociškai ir fiziškai, tačiau tik tuomet, jei masažas yra atliekamas patyrusio ir profesionalaus masažuotojo. Taigi, nepaisant to, ar jūs norite sumažinti raumenų įtampą ir juntamą skausmą, ar tiesiog svajojate apie atsipalaidavimą ir nusiraminimą, galite kreiptis į profesionalų masažuotoją, kuris atsižvelgdamas į jūsų lūkesčius, fizinę ir sveikatos būklę galės pasiūlyti jums geriausiai tinkančią masažo techniką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *