Šeštadienis, 20 balandžio

Vaikščiojimas šiaurietiškomis lazdomis – kaip teisingai tai daryti?

Šiaurietiškas ėjimas – tai fizinis užsiėmimas, kuomet vaikščiojama rankose laikant lazdas, panašias į naudojamas slidininkų. Tai iš pirmo žvilgsnio labai paprasta, tačiau itin efektyvi geros fizinės sveikatos palaikymo priemonė, tinkanti visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Kuo naudingas šiaurietiškas vaikščiojimas?

Vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis ne tik mankština kūno raumenis ir sąnarius, bet ir gerina širdies darbą – tai puiki alternatyva žmonėms, kurie dėl sveikatos sutrikimų negali užsiimti aktyviu sportu, kaip pavyzdžiui,  bėgiojimu. Užsiimant šiuo sportu ne tik įdarbinama 90 proc. kūno raumenų, bet ir neapsunkinami nugaros raumenys, nuimama įtampa nuo kaklo ir pečių zonos. Pastebima ir tai, jog vaikščiojimas šiaurietiškomis lazdomis yra naudingesnis nei paprastas vaikščiojimas, nes juda ne tik kojos, bet ir viršutinė kūno dalis. Taip pat, gerėja emocinė sveikata, nes organizmas aprūpinamas didesniu kiekiu deguonies – dėl to gerėja nuotaika, mažėja stresas, gerėja miego kokybė. Dėl didesnio gaunamo gryno oro kiekio šis užsiėmimas naudingas žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis.

Tinkamų lazdų pasirinkimas

Viskas, ko reikia norint imti praktikuoti šį vaikščiojimą – specialios lazdos, kurias lengvai galima rasti tiek fizinėse pramonės, sporto prekių parduotuvėse, bet taip pat ir google pagalba greitai rasite elektroninių parduotuvių, kuriose galima nusipirkti. Pagrindinis kriterijus, pagal kurį reikėtų rinktis lazdas, yra jų ilgis. Norėdami sužinoti, kokio ilgio lazdos jums tinkamos, padauginkite savo ūgį iš koeficiento 0,68. Pasitikrinti, ar ilgis tinkamas galite pasinaudoti „nykščio taisykle“ – laikant lazdą, jūsų alkūnė turėtų būti sulenkta šiek tiek daugiau nei 90 laipsnių kampu, taip išvengsite pernelyg pakeltų pečių efekto.

Paprasta vaikščiojimo technika

Nusprendus pradėti užsiimti šiaurietišku vaikščiojimu, svarbu įsigilinti į ėjimo techniką, kuri tikrai nesudėtinga. Pagrindinė taisyklė – žengiant dešine koja, į priekį statoma kairėje rankoje laikoma lazda ir atvirkščiai. Pečiai ir rankos turi būti atpalaiduoti. Svarbu, jog rankos judėjimas į priekį būtų iš peties, o ne iš lenkiamos alkūnės. Kai lazda atremta į žemę, kita ranka paliekama kuo toliau už nugaros – taip užtikrintai ir energingai galėsite moti pirmyn.

Neišsigąskite ir nemeskite šio sporto vos pradėję – būdami kantrūs maždaug per 2 savaites išmoksite vaikščioti nekontroliuojat kiekvieno judesio bei pajusite tikrą šiaurietiško vaikščiojimo malonumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *