Pirmadienis, 29 balandžio

Vyriški laikrodžiai: 5 savybės, parodančios aukštą kokybę

vyriški laikrodžiai

Prieš įsigyjant laikrodį, ypač pirmą kartą, gali kilti klausimas, kokios yra kokybiško laikrodžio savybės? Kalbant apie vyriškus laikrodžius, rinkoje galima rasti labai daug skirtingų gamintojų, tad išties gali būti sunku atskirti, kurie kokybiški, o kurie ne. Tad aptarkime penkias pagrindines savybes, kurias turėtų turėti kiekvienas kokybiški vyriški laikrodžiai.

Paprastai laikrodžiams gaminti pasitelkiami krištolo, mineraliniai arba safyro stiklai. Vidutinės kokybės laikrodžiams sukurti dažniausiai naudojami krištoliniai arba mineraliniai stiklai, kadangi jie yra sąlyginai pigūs, tačiau svarbu paminėti, kad šio tipo stiklai yra jautresni įbrėžimams. Aukštos kokybės laikrodžiams gaminti paprastai pasitelkiamas safyro stiklas, dėl savo ilgaamžiškumo, skaidrumo ir atsparumo įbrėžimams.

Atsparumas vandeniui yra taip pat siejamas su kokybišku laikrodžiu. Svarbu akcentuoti tai, kad atsparus vandeniui ne visais atvejais reiškia, kad su laikrodžiu galima plaukioti baseine, nardyti gėlame vandenyje ar maudytis duše. Tai gali tiesiog reikšti, kad laikrodis nebijo tik trumpo atsitiktinio sušlapinimo, tokio kaip, plaunantis rankas po kranu.

Atsparumas vandeniui dažnai žymimas laikrodžio nugarėlėje anglišku akronimu „WR” angl. water resistance, kuris reiškia atsparumą vandeniui. Šalia raidžių dažniausiai būna skaičiai, kurie nusako kiek maksimaliai gali laikrodis atlaikyti drėgmės.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad net jei jūsų būsimas laikrodis yra maksimaliai atsparus vandeniui, su juo negalima eiti į pirtį. Į viešąjį arba į baseiną, kuris yra prileistas chloro ar kitų chemikalų, nerekomenduojama eiti, kadangi chemikalai jie gali pažeisti laikrodyje esančias tarpines ir praleisti vandenį į korpusą. Vandens patekimą pro tarpines parodo laikrodžio aprasojimas iš vidinės pusės.

Mechanizmas yra įdiegtas laikrodyje kvarcinis, automatinis ar mechaninis yra vienas iš pagrindinių kokybės požymių. Kvarciniai mechanizmai yra tikslūs, kokybiški ir pigesni, lyginant su mechaniniais arba automatiniais mechanizmais, kurie yra labiau siejami su prabangiais laikrodžiais. Jie yra žinomi dėl geros kainos ir kokybės santykio bei dėl savo ilgaamžiškumo, dažnai tarnauja net kelis dešimtmečius.

Dar viena kokybiško laikrodžio savybė yra apgalvotas dirželis. Svarbu, kad jis gerai priglustų prie laikrodžio korpuso, o užsidėjus ant riešo – būtų patogus, susimažintų ar pasididintų ir neslankiotų. Ar tai būtų odinė, medžiaginė, ar metalinė apyrankė, ji gali ženkliai pakelti laikrodžio kainą. Laikrodis yra juvelyrinis dirbinys, todėl apyrankė vaidina svarbų vaidmenį.

Kokybiški vyriški laikrodžiai ir jų korpusai yra gaminami bent jau iš nerūdijančio plieno. Nerūdijančiam plienui nedaro įtakos tokie aplinkos veiksniai, kaip drėgmė ar prakaitas. Jis tinka net itin jautrią odą turintiems. Tuo tarpu titano ar keramikos laikrodžiai yra skaitomi kokybiškesniais, tačiau šių laikrodžių kaina dažnai yra gan didelė. Iš kokių medžiagų pagaminti laikrodis, galima pamatyti ant laikrodžio nugarėlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *