Trečiadienis, 22 gegužės

Kokie vitaminai yra būtini sveikos ir gražios odos palaikymui

Visi puikiai žinome, kad mūsų organizmui reikia vitaminų. Lygiai taip pat suprantame, kad jų reikia ir mūsų odai. Tačiau ar tikrai visi gerai žinome, kokių vitaminų reikia, kad mūsų oda būtų sveika ir graži? Egzistuoja daugybė vitaminų, kurių kiekvienas turi savitą naudą mūsų organizmui ir odai. Todėl pateiksime jums keletą vitaminų, kurie gali reikšmingai prisidėti prie geresnės odos sveikatos ir būklės.

Vitaminas A

Vitaminas A dėl savo antioksidacinių savybių jau ilgą laiką labai plačiai naudojamas daugelyje odos priežiūros priemonių. Todėl labai tikėtina, kad vitamino A yra ir jūsų kasdien naudojamuose drėkinamuosiuose veido odos kremuose, serumuose ar apsauginiuose kremuose nuo saulės. Vitaminas A padeda mažinti senėjimo požymius, nes stabdo kolageno ardymo procesus, saugo nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių daromos žalos, užkerta kelią odos nudegimams saulėje ir padeda pagerinti aknės simptomus, nes pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

Vitaminas C

Vitaminas C naudojamas įvairioms odos problemoms, pvz., aknei, hiperpigmentacijai ar raukšlėms gydyti. Vitaminas C skatina kolageno, kuris suteikia odai tvirtumo ir stangrumo, gamybą odoje. Kadangi su amžiumi kolageno gamyba natūraliai mažėja, o kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai prisideda prie greitesnio jo ardymo, vietiškai naudojamas vitaminas C gali padidinti šio baltymo gamybą ir sumažinti smulkių raukšlelių atsiradimą. Vitamino C pagalba taip pat galima pašviesinti pigmentines dėmes ir mažinti įdegį, slopinant už melanino gamybą atsakingą fermentą tirozinazę.

Vitaminas E

Vitaminas E yra antioksidantas, kuris padeda palaikyti sveiką odą, išsaugo odos drėgmę ir neleidžia jai jaustis sudirgusiai. Vietiškai naudojamas vitaminas E padeda sumažinti saulės daromą žalą, nes sugeria UV spindulius.

Vitaminas D

Daugiausia vitamino D mūsų organizmas pasigamina, kai saulės spinduliai prasiskverbia pro odą. Kad gautume rekomenduojamą vitamino D paros dozę, pakanka 10 min. pabūti saulėje anksti ryte (10-14 val. dėl didelio saulės aktyvumo būvimo saulėje reikėtų vengti). Vitaminas D yra svarbus mūsų odos spalvai ir dalyvauja sveikų ląstelių formavimosi procese.

Vitaminas B3

Vitaminas B3 (niacinas) natūraliai nesikaupia mūsų organizme, todėl siekiant palaikyti gerą odos sveikatą, jį būtina vartoti su maistu arba naudoti vietiškai. Jis padeda atkurti odos drėgmę, pagerina odos tekstūrą, išlygina odą ir prisideda prie sveikesnės bei labiau švytinčios odos, kartu šalindamas ir laisvuosius radikalus. Be to, vietiškai naudojamas vitaminas B3 gali padėti sumažinti senėjimo požymių atsiradimą ir neuždegiminius aknės simptomus. Lokaliai naudojamas vitaminas B3 gerina odos barjero funkcijas, padeda sulaikyti drėgmę ir atkuria apsauginį odos sluoksnį, todėl oda tampa elastingesnė, geriau sudrėkinta ir minkštesnė.

Vitaminas B5

Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis) padeda išlaikyti sveiką ir stangrią odą. Jis pasižymi drėgmę išlaikančiomis savybėmis, padeda pagerinti odos barjero funkcijas ir neleidžia odai prarasti drėgmės. Vitamino B5 dėka oda išlieka tinkamai sudrėkinta, todėl kartu sumažinamos ir odos raukšlės, suteikiant odai daugiau lygumo ir jaunatviškumo.

Vitaminas K

Vitaminas K atlieka labai svarbų vaidmenį gydant daugybę odos ligų, žaizdas, mėlynes ir kitas odos problemas. Vitamino K pagalba galima lengviau naikinti randus, tamsias dėmeles, ratilus po akimis ir kt. Laimei, vitamino K žmogaus organizmui trūksta retai, kadangi jo yra įvairiuose paprastai kasdien vartojamuose maisto produktuose. Tačiau atsižvelgiant į odos problemas, dermatologai gali rekomenduoti vietinio poveikio kremus, kurių sudėtyje yra šio vitamino K.

Daugiau apie mūsų odai reikalingus vitaminus skaitykite: https://www.chalure.lt/blogs/straipsniai/musu-odai-svarbus-vitaminai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *